Mrowienie w klatce piersiowej, ķłucie, mrowienie na plecach w okolicy łopatek

Witam.Ok kilku dni mam dziwne mrowienie w klatce piersiowej, ķłucie w niej oraz mrowienie na plecach w okolicy łopatek...przechodzi gdy się położę lub pochodzę.Wyniki krwi mam dobre, neurolog nic nie stwierdził..przepisal witaminy RewitaNerw..czekam na EKG I wizyte u kardiologa...lekarz rodzinny podczas osłuchiwania niczego nie stwierdził....Czy moźe to być nerwica serca lub jak w moim przypadku bóle os skrzywienia kręgosłupa i lekko wklęśniętej klatce piersiowej ? Pozdrawiam.Mam 18 lat.

Witam,
Objawy, o których Pan pisze mogą jak najbardziej mieć podłoże psychologiczne. Pisze Pan, że wyniki badań są w porządku. Wspomina Pan jeszcze o problemach z kręgosłupem, więc pewnie warto sprawdzić, czy kłopot tkwi w nich. Gdy będzie miał Pan pełną diagnozę i każdy z lekarzy wykluczy chorobę, to zachęcam do skontaktowania się z psychologiem lub psychiatrą. Kiedy objawy nie są specjalnie nasilone to zapraszam do spotkania z psychoterapeutą lub psychologiem, z którym zapewne uda się Pan znaleźć rozwiązanie kłopotu. Kiedy jednak objawy utrudniają Panu codzienne życie to proszę skorzystać z pomocy lekarza, który wesprze Pana farmakologicznie. Warto jednocześnie korzystać ze wsparcia psychoterapeutycznego by szybciej wyzdrowieć i nauczyć sobie radzić w przyszłości, tak by trudność nie wracała.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,

Objawy, o których Pan pisze mogą być związane z nerwicą. Na podstawie tych danych nie można jednak tego stwierdzić jednoznacznie. Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.