Ucisk w klatce piersiowej i uczucie niepokoju

OD DŁUZSZEGO CZASU ODCZUWAM DZIWNY UCISK W KLATCE PIERSIOWEJ,CIĘZKO MI SIĘ ODDYCHA I ODCZUWAM CIAGŁY NIEPOKÓJ...WIECZORAMI JAK SIE JUZ POŁOZĘ DOCHODZI UCZUCIE "ZAMKNIĘTEGO PTAKA W KLATCE JAKBY CHCIAŁ SIĘ UWOLNIC" TAK MI WSZYSTKO LATA... CZASAMI RÓWNIEŻ DRĘTWIEJĄ MI PALCE U DŁONI...CZY TO NERWICA? DO JAKIEGO SPECJALISTY SIĘ UDAĆ? POZDRAWIAM
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Koronarografia

Koronarografia to zabieg kardiologiczny. Na czym on polega? Kiedy należy go wykonać u pacjenta? Na te pytania odpowiada ekspert - kardiolog dr Piotr Gryglas.

Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,

na początek proszę skontaktować się z lekarzem internistą, on zleci odpowiednie badania, po wykonaniu których będzie Pani wiedziała czy kłopot dotyczy zdrowia fizycznego czy zaburzenia na tle psychicznym. Jeśli badania wypadną dla Pani korzystnie, wtedy zachęcam do skontaktowania się z lekarzem psychiatrą w celu ustalenia odpowiedniej diagnozy. Pewnie zaleci czasowe leczenie farmakologiczne. Warto równolegle korzystać z psychoterapii, która pozwoli szybciej dojść do zdrowia i znaleźć sposoby radzenia sobie z tymi objawami.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

Witam,

Z racji, że jest Pani jeszcze młodą osobą prawdopodobnie objawy mogą być spowodowane napięciem lub stresem. Należy jednak najpierw skonsultować się z internistą w celu wykonania niezbędnych badań diagnostycznych. Jeżeli badania lekarskie wyjdą dobrze, należy zastanowić się czy w ostatnim czasie nie przeżywa Pani jakiś sytuacji stresowych i w miarę możliwości je ograniczyć. Zalecam też konsultację z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże przyjrzeć się obecnej sytuacji życiowej oraz przyczynie występowania objawów nerwicowych.

Paulina Kwaśniewska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty