Duszności, ucisk w klatce piersiowej a ataki paniki

Dzień dobry :-) proszę o poradę, myślę o ponownej wizycie u psychiatry , pierwszy raz byłam 6 lat temu po tym jak podczas choroby zaczęłam szybko oddychać i wpadłam w panike , że nie mogę przestać, pierwszy raz czego takiego doswidczylam, przzywalam klotnie w domu i na następny dzień w nocy odczuwałam ucisk w klp duszność czasem wrażenie ze znowu nie opanuje sytuacji, teraz już praktycznie w ogóle nie ma z tym problemów,byłam na terapii, ale teraz doszły nowe objawy jestem drażliwa cd.

Witam,

zachęcam Panią do równoległego leczenia farmakologicznego i psychoterapeutycznego. Wtedy uzyska Pani najbardziej trwały efekt. Szczególnie korzystna terapia w leczeniu tego typu kłopotów to krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniu BSFT lub behawioralno-poznawcza.

Pozdrawiam
Ewa Czernik