Mruczenie przez sen u dziecka

Witam, moj synek ma 14 miesiecy i od kilku mieciecy w nocy strasznie mruczy. Dzieje sie to przy zasypianiu i w ciagu nocy i to czasami cala noc, mam wrazenie ze wtedy nie spi glebokim snem tylko czowa. Czy moze to oznaczac cos zlego? Jak temu zapobiec?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mruczenie najczęściej nie jest objawem żadnej poważnej patologii. Zmiana pozycji głowy (najczęściej odchylenie delikatnie głowy ku tyłowi) spowoduje polepszenie udrożnienia dróg oddechowych i wyciszenie oddechu.
Przy najbliższej wizycie u pediatry powinna Pani zgłosić ten fakt pediatrze. Jednak w tej chwili nagłych wskazań do konsultacji z lekarzem prawdopodobnie nie ma.