Mycie miejsc intymnych po dotykaniu penisa a ryzyko ciąży

Witam, w dni plodne miala miejsce taka sytuacja: dotykałam penisa,potem poszłam się myć, dałam plyn na rece, namydliłam się tam gdzie rosną włosy łonowe, a potem (TA SAMA REKA MYLAM SIĘ W POCHWIE(WKLADALAM PALCA TAM) MIALAM CALY CZAS NAMYDLONE RECE, DOPIERO POTE, SPLUKALAM WSZYSTKO POCZYNAJAC OD MIEJSCA GDZIE ROSNA WLOSY, KONCZAC NA wejsciu do pochwy. Prosze powiedziec czzy istnieje ryzyko ciazy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest bliskie zero. Proszę nie myć miejsc intymnych mydłem. Ma ono niewłaściwe pH.