Na co dokładnie mogą wskazywać te objawy?

Witam mam 22 lata , od pewnego czasu często oddaje mocz boli mnie podbrzusze i dolną część układu , brzuch wzdęty i twardy , po oddaniu moczu lekki promieniujący ból . Dodam że brzuch i piersi się wzdęły jak na okres , lecz niestety tydzień temu zakończyło się krwawienie . Żyje seksualnie dość aktywnie gdyz od ponad roku staram się z narzeczonym o dziecko bez rezultatu . Na co mogą wskazywać takie objawy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wymienione przez Panią objawy mogą wskazywać na zapalenie układu moczowego (np. zapalenie pęcherza moczowego lub zapalenie cewki moczowej). Taka infekcja zazwyczaj charakteryzuje się częstym oddawaniem moczu, dolegliwościami bólowymi w okolicy podbrzusza, bólem lub pieczeniem w trakcie oddawania moczu oraz uczuciem parcia na mocz.

Często dochodzą do tego objawy ogólnoustrojowe, dlatego zdarza się, że chory myli symptomy z przeziębieniem. Dzieje się tak, zwłaszcza w momencie pojawienia się wzrostu temperatury ciała, dreszczy czy w przypadku ogólnego osłabienia organizmu.

Proszę więc udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby pokieruje Panią dalej – do urologa bądź zleci wykonanie odpowiednich badań.

Więcej informacji na temat chorób pęcherza moczowego znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.