Na co mogą wskazywać takie objawy u 28-latki?

Witam . Jestem kobietą lat 28 . Byłam w pracy było wszystko dobrze do czasu , nagle zaczęłam źle się czuć , zrobiło mi się gorąco, słabo, wypieki na twarzy również zaczęły mi się nogi i ręce trząść, sprawdziłam ciśnienie miałam 140/106/ 105 ( nie miałam wtedy żadnego wysiłku fizycznego) napiłam się wody , posiedziałam i ciśnienie zaczęło spadać ale puls serca był ponad 100 . Po południu kontrolowałam ciśnienie było w normie ale czułam się osłabiona i mam stan podgorączkowy 37,4. Następnego dnia wstałam rano ,pojechałam do lekarza tam mi zrobili USG i sprawdzili ciśnienie to znów miałam puls serca 120. Ręce mi się trzęsły czułam i czuję ból w klatce piersiowej koło tanie serca . Lekarz stwierdził że to jest na tle nerwowym , ale dał skierowanie na badanie krwi i moczu że może być to tarczyca ( stan podgorączkowy dalej jest , czuje się słaba , boli głowa i czasem mnie mdli ) jak wyniki krwi będą dobre , to od czego to może jeszcze być? Gdzie się udać . Z góry dziękuję
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w treści pytania wymienia Pani wiele objawów, które z pewnością łącznie wymagają szerokiej diagnostyki. Bardzo dobrze, że była Pani już u lekarza i wykonane zostały wstępne badania. Niemniej jednak nie stwierdzono dokładnej przyczyny takiego stanu rzeczy. Zasugerowano jedynie podłoże nerwowe. Nie można wykluczyć takiego źródła, gdyż objawy, które Pani opisuje, czyli nagłe osłabienie, gorąco, wypieki, drżenie rąk i nóg, podwyższone ciśnienie, szybkie tętno oraz stan podgorączkowy — mogą rzeczywiście być związane z problemami nerwowymi, jak np. ataki paniki czy inne reakcje na stres. Lekarz jednak zlecił dodatkowe badania, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny, takie jak zaburzenia pracy tarczycy, które mogą powodować podobne objawy (np. nadczynność tarczycy). Możliwe, że faktycznie Pani dolegliwości pochodzą od tarczycy, ale może być tak, że kolejne konsultacje lekarskie będą wymagać wykonania dodatkowych jeszcze badań. Warto wspomnieć o możliwych zaburzeniach krążenia, problemach hormonalnych czy toczącym się procesie zapalnym na skutek infekcji wirusowej albo bakteryjnej, które również mogą tak się objawiać. Zachęcamy zatem do dalszego kontaktu ze specjalistami i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/niskie-cisnienie-i-wysoki-puls-przyczyny-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/wypieki-na-twarzy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.