Na co może wskazywać to plamienie u 40-latki?

Mam 40 lat i nieregularne miesiączki ostatnio miesiączka wystąpiła 20 października (30 dniu cyklu) i trwała 3 dni. 29 października (10 dnia cyklu) doszło do zbliżenia z mężem. Można powiedzieć od 1 listopada bo (wcześniej nie pamiętam byłam skupiona na czym innym) mam bóle podbrzusza i brzuch jak balon. 8 listopada wystąpiło minimalne krwawienie które mam do dzisiaj. Miesiączkę powinnam dostać planowo jak można tak to nazwać dopiero 17.11 więc to i tak za wcześnie. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 40 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia pomiędzy miesiączkami oraz bóle brzucha mogą mieć wiele różnych przyczyn. Z pewnością warto w takiej sytuacji udać się ginekologa, który po zbadaniu pacjentki będzie w stanie powiedzieć coś więcej na temat przyczyny. Powinna Pani odwiedzić lekarza także ze względu na nieregularne menstruacje. Być może jedna i druga dolegliwość jest powiązana.

Zachęcamy więc do wizyty u specjalisty z zakresu ginekologii. W międzyczasie proszę wykonać test ciążowy. Jeśli współżyli Państwo bez zabezpieczenia, to istnieje ryzyko ciąży.

Zapytania dotyczące pokrewnych tematów umieszczamy pod odnośnikami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-a-powiekszony-brzuch,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/endometrioza-i-powiekszony-brzuch,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-dolu-brzucha-i-plamienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.