Na co wskazują nocne, silne bóle zębów i dziąseł?

Witam, od tygodnia zmagam się z nocnym, nagłym i bardzo ostrym bólem zębów oraz dziąseł, który promieniuje na skroń, ucho oraz kark. Byłem z problemem u stomatologa, który stwierdził że usunięcie dwóch zębów pomoże z problemem, niestety po ekstrakcji jednego z nich ból się pogorszył oraz trwa znacznie dłużej (dziąsła zrobiły się krwisto czerwone i dodatkowo pojawiły się trzy afty, a miejsce po ekstrakcji lekko spuchło). Ból jest na tyle mocny, że od tygodnia prawie nie śpię, odsypiam w dzień gdy mogę. Dodam, że na dolnych zębach pojawiła się próchnica mniej więcej w tym samym czasie co pojawił się ból. Co mam robić? leki przeciwbólowe (Ketanol) praktycznie nie działają, dwa dni temu zacząłem przyjmować amoksycylinę i obecnie bez skutku.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 12 miesięcy temu

Prawdopodobnie nałożyło się kilka problemów. Czerwone dziąsła świadczą o stanie zapalnym, najczęściej spowodowanym złogami kamienia nad i pod dziąsłem. Bóle promieniujące świadczą o problemach ze stawem skroniowo żuchwowym i przeciążeniam mięśni i zębów. Konieczna pełna diagnostyka RTG w gabinecie i ocena zębów w powiększeniu.