Na co wskazują objawy ze strony pęcherza moczowego?

Występuje u mnie ból w okolicach punktu Lanza od około tygodnia. Ma kłujący charakter i nasila się przy wypełnionym pęcherzu oraz badaniu palpacyjnym. Wybudza mnie rano. Zaraz po wysikaniu ból ustępuje lub znacząco się zmniejsza. Boli również przy wciąganiu brzucha. Objawy Rovsinga, Javorskiego itp. ujemne. Brak gorączki i innych niepokojących objawów. Diety także raczej nie zmieniłem w ciągu ostatnich dni. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Nie wspomniał Pan, czy była przeprowadzona konsultacja medyczna, a także wykonana diagnostyka. W pierwszej kolejności proponujemy stacjonarną konsultację z lekarzem internistą, który po badaniu przedmiotowym będzie mógł podjąć decyzję o wystawieniu potrzebnych skierowań.

Trudno z racji odległości ocenić Pana aktualny stan zdrowia i przyczynę takich dolegliwości. Możliwe, że rozwinął się stan zapalny pęcherza moczowego.

Warto byłoby wykonać USG jamy brzusznej, pełną morfologię wraz z CRP, a także oznaczenie kreatyniny, kwasu moczowego, mocznika i prób wątrobowych. Należałoby również wykonać analizę moczu wraz z posiewem. Taka diagnostyka pozwoli na wyeliminowanie przyczyn wspomnianych dolegliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-moczowego-zapobieganie-i-leczenie https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.