Na co wskazują te bóle głowy u 25-latki?
Witam. Mam 25 lat i od pewnego czasu cierpię na bóle głowy. Ból występuje z lewej strony nad okiem i czasem przechodzi na całą głowę. Ból jest kłujący ale nie boli cały czas tak samo tzn raz mocniej a raz słabiej. Mieszkam w Holandii ale dwa tygodnie temu w Polsce robiłam badania krwi, byłam u neurologa wszystko wyszło w porządku. Nie robiłam tomografii bo Pani doktor stwierdziła że to nie potrzebne.U okulisty stwierdzono początki jaskry. Dostałam krople. W Polsce nie bolała mnie głowa wogole , jednak powrocie do Holandii zaczęło się znowu. Bardzo się boje ze to rak

KOBIETA, 25 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani,
dziękuję za zadanie pytania na naszym portalu.
Jeżeli badania krwi i wizyta u neurologa nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to prawdopodobnie Pani bóle głowy związane są z jaskrą, która została u Pani zdiagnozowana. Jest to choroba, związana ze zbyt wysokim poziomem ciśnienia śródgałkowego, które może powodować silny ból zlokalizowany w różnych miejscach głowy, występujący z różnym nasileniem.
Przy jaskrze jednoocznej ból może promieniować po przeciwnej stronie oka. W celu zmniejszenia ciśnienia w gałce i tym samym złagodzenia bólu należy stosować odpowiednie krople do oczu, które może wypisać okulista.
Poniżej zamieszczamy linki związane z tematyką jaskry:
https://portal.abczdrowie.pl/jaskra
https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-jaskra-jest-taka-grozna
https://portal.abczdrowie.pl/czy-jaskra-jest-choroba-ludzi-starszych
https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-jaskry