Na co wskazują te brązowe plamienia u 15-latki?

Dzień dobry! Moja córka będzie mieć 15 lat za tydzień,okresu jeszcze nie dostała.Mowiła mi dziś o tym że idąc skorzystać z toalety zauważyła brązowe plamy śluz.Sama nigdy takiego nie miałam,lub nie pamiętam.Po przeczytaniu w internecie dowiedziałam się że może to być rak szyjki macicy.Czy powinnam iść z nią do lekarza? Wspomnę że sama pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 15 lat.Proszę o odpowiedź z góry dziękuję
KOBIETA, 43 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej brązowy śluz, który pojawił się u córki jest zapowiedzią menstruacji. Zdarza się, że występuje on nawet u dorosłych kobiet przed miesiączką i zazwyczaj nie jest niczym niepokojącym.

Proszę nie myśleć od razu o najgorszym. Z pewnością nie jest to rak szyjki macicy. Wspomina Pani, że sama dostała pierwszą miesiączkę w wieku 15 lat i tak najprawdopodobniej będzie też u Pani córki. Póki co nie ma potrzeby pilnej wizyty u ginekologa, choć niektórzy uważają, że warto się do niego udać po wystąpieniu pierwszej menstruacji.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-u-15-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczkowania-u-15-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-moja-corka-nie-ma-jeszcze-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.