Na co wskazuje wynik testu beta HCG?

Witam,
dostałam okres 13.06, spóźnił mi się 3 dni. Trwał 3 dni i był bardzo słaby. Zaznaczę, że 22.05 i 4.06 był stosunek bez zabezpieczenia. Mój cykl trwa 30 dni i jest regularny. Od tego momentu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Pominęłam 8. tabletkę, czyli 15.06 w pierwszym tygodniu, stosunek był 21.06.
Dodam, iż tabletki przyjmowałam nie o stałej godzinie, tzn. z godzinnym lub kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Jak również spożywałam w małych ilościach alkohol. Czy to ma wpływ na zabezpieczenie? Odstawiłam tabletki 23.06, dostałam ponownie okres, trwał 4 dni. Zrobiłam test beta HCG 24.06. Wynik wykazał 1,000 mLUml, z tego wynikło, że nie jestem w ciąży. Od kilku dni bardzo mnie swędzą piersi i mam duży apetyt na jedzenie oraz więcej śpię. Czy to możliwe, abym była w ciąży.
Proszę o o odpowiedź.

Witam serdecznie!

Pominięcie tabletki w drugim tygodniu blistra wiąże się z najmniejszym ryzykiem ciąży z całego opakowania. Tabletki powinny być jednak przyjmowane regularnie, najlepiej o stałej porze. Niewielkie odchylenia godzinowe są jednak w granicach normy i nie powinny wpływać na osłabienie skuteczności preparatu.

Odebrany wynik beta HCG faktycznie jest ujemny. Warto jednak zwrócić uwagę, iż badanie zostało wykonane za wcześnie. Wiarygodne wyniki badania uzyskuje się dopiero w 8-9 dobie od stosunku (im później, tym lepiej).

W obecnej sytuacji ryzyko ciąży wydaje się być minimalne. Jeżeli chce Pani jednak mieć całkowitą pewność, warto powtórzyć test za kilka dni.

Na koniec dodam, iż testy z moczu dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia.

Pozdrawiam