Na czym polega leczenie kanałowe i trucie?

Witam, jestem w trakcie l. kanałowego. Miałam zatrutego dwukrotnie zęba ( dolną lewą szóstkę). Dziś na wizycie dentystka zrobiła mi zdjęcie RTG. Chciałabym zapytać co ona mi dziś robiła. Otóż rozwierciła zęba i wkładała mi do niego jakąś igłę i tak jakby coś wykręcała i wyciągała z kanałów, czy ona wyciągała mi nerwy? Potem polała mi czymś dwukrotnie co miało zapach domestosu i uprzedzała że ma bardzo nie dobry smak. Czy może ktoś orientuje się po tym co opisałam co dzisiaj zaszło na wizycie?

Witam, miała Pani rzeczywiście usunięte nerwy, tak potocznie nazywa się miazgę czyli splot naczyń i nerwów. Kanały zostały przepłukane podchlorynem sodu jest to płyn na bazie chloru, dlatego ma nieprzyjemny zapach. Ale tutaj nie chodzi chyba o piękne zapachy ale o efekty leczenie.Proszę mieć więcej zaufania do swojego lekarza, przecież on Pani nie skrzywdzi.Pozdrawiam