Na czym polega zabieg peelingu medycznego?

na czym polega zabieg peelingu medycznego? gdzie mozna go zrobic? jakie korzyści niesie za soba?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do kosmetologa, a lepiej do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam peeling medyczny dobiera się indywidualnie do potrzeb skóry. Zabieg poleca na naniesieniu preparatu na skórę pacjenta.Przez określony czas preparat leży na skórze, po tym czasie zmywa się go i neutralizuje. Nakłada krem na skórę. Peelingami możemy leczyć blizny, przebarwienia, rozstępy, suchość skóry. Najlepiej zabieg jest wykonać u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Istnieje wiele rodzajów peelingów medycznych, różniących się właściwościami fizykochemicznymi, np. peeling laserowy, peeling chemiczny (preparaty mają w swym składzie różne stężenia oraz rodzaje kwasów i ich mieszanki), peeling mechaniczny. Zabieg najlepiej wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie najpierw zostanie dokonana ocena stanu skóry i przeprowadzony wywiad, co pozwoli na optymalne, indywidualne podejście do problemu pacjenta. Wskazania to m.in. : blizny, przebarwienia, trądzik, rozstępy, nadmierne rogowacenie.