Na czym polega zespół McCune-Albrighta?

Na czym polega zespół McCune-Albrighta? Czy nastolatki mogą na nią chorować?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zespół McCune'a-Albrighta to choroba genetyczna, która objawia się zmianami takimi jak: dysplazja włóknista kości, plamy café au lait oraz różne postaci nadczynności gruczołów wydzielania wewnętrznego. Do wykrycia choroby może dojść w wieku nastoletnim.