Na jakie badania udać się do gastrologa?

Witam, od jakiegoś czasu mam tępe bóle w okolicy żeber z lewej strony, często miewam gazy, ale nie chudnę, bóle często przychodzą w nocy. Po zjedzeniu jakiegokolwiek większego posiłku (nie musi być tłusty) mój brzuch rośnie jak balon jest wzdęty. Robiłem badania serca, płuc, alergiczne (wykryły delikatną astmę) i neurologiczne, oczywiście bez skutku. Mam dwa pytania, na jakie badania udać się do gastrologa (czy od razu musi to być gastroskopia?) oraz czy choroby gastrologiczne, a mianowicie objawy bólu brzucha mogą nasilać się podczas uprawiania sportu (bardzo dziwne bóle podczas biegania na wysokim tętnie)

Witam. Wskazane jest wykonanie gastroskopii oraz badań laboratoryjnych oceniających funkcję narządów przewodu pokarmowego, usg brzucha. Gastrolog po zebraniu wywiadu i badaniu zleci odpowiednie badania. Co do sportu trudno wypowiedzieć się bez postawienia diagnozy.