Na jakie schorzenie może chorować mój synek?

Dzień dobry. W piątek po powrocie ze żłobka synek 3 letni skarżył się na ból siusiaka. Podczas kąpieli zauważyliśmy białe krostki na napletku , mówi ze go boli a ja nie mam pojęcia co to może być . Cały czas łapie się za siusiaka wiec tak naprawdę nie widm czy go boli czy piecze podczas siusiania. Jest to na końcu ciurkają na napletku i po jego odsunięciu są widoczne

Redakcja abcZdrowie

Witam,

białe krostki na napletku mogą być prosakami lub kaszakami, niegroźnymi zmianami dermatologicznymi, świadczącymi o nadaktywności gruczołów łojowych. Wówczas jednak nie powodują żadnych dolegliwości, ani bólu, ani swędzenia czy pieczenia. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/male-grudki-na-twarzy-wyjasniamy-czym-sa-prosaki-i-jak-sie-ich-pozbyc.

Niewykluczone, że ból w okolicach genitaliów związany jest z infekcją układu moczowego. Proszę pilnie skonsultować się z pediatrą, który prawdopodobnie wystawi skierowanie na posiew moczu. Więcej na temat zakażenia układu moczowego u dzieci, czyli tzw. ZUM, dowie się Pani z naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-u-dzieci-diagnoza-i-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.