Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zrobić z tym bólem brzucha u dziecka?

Witam. Mój syn który ma 20 miesięcy skarży się na ból brzuszka (w okolicy pępka), ból jąderek bądź członka, oraz bywa że łapie się za prawe udo nierzadko przy tym płacząc czy marudząc. Maluch nie potrafi jeszcze mówić, więc ciężko jest mi cokolwiek ocenić. Widzę po prostu, że bolą go właśnie te miejsca, bo potrafi wskazać je gdy zadaję mu pytania gdzie go boli.. Na ból jąderek reaguje nawet płaczem i zaciskaniem nóżek.. bardzo martwię się. teleporada odpada, a wizyta u prywatnego pediatry dopiero za tydzień..
KOBIETA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno doradzać cokolwiek bez obejrzenia dziecka, zwłaszcza, że dziecko nie mówi i nie jest w stanie precyzyjnie wskazać miejscu bólu oraz jego charakteru. Nie wspomina Pani, czy występują dodatkowe dolegliwości, które świadczą o złym samopoczuciu dziecka. Być może martwiące Panią sygnały mają związek z układem trawiennym bądź moczowym.

W związku z tym warto wykonać posiew moczu oraz ewentualnie zrobić morfologię krwi z oznaczeniem poziomu CRP i OB, które wykażą stan zapalny organizmu, powodowany np. ZUM. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-ukladu-moczowego. Infekcje układu moczowego mogą dawać takie symptomy jak kłucie czy pieczenie i ból w okolicach krocza (na co wskazywałoby łapanie się za genitalia), ale też bóle brzucha (dolnej części) oraz pleców.

Podejrzewając infekcje układu moczowego, nie należy zwlekać z wizytą u pediatry i badaniami, ponieważ niektóre z bakterii powodujących zakażenia mogą stwarzać ryzyko wystąpienia poważnych komplikacji.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-u-dzieci-diagnoza-i-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy