Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na poziomie L3-L4 niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego

Mężczyzna, 38 lat - aktywny fizycznie, do niedawna mocno uprawiający sport Proszę o "diagnozę" poniższego opisu MR: Na poziomie L3-L4 niewielkie uwypuklenie krążka międzykręg. o szer do 1,5mm, nieznacznie modelujące worek oponowy;wym. kanału kręgowego-9,5mm Niższy sygnał tego krążka na tle zmian zwyrodnieniowych. Nieco nieregularny zarys blaszek granicznych trzonów tych kręgów. Stożek rdzenia, nić końcowa bez zmian patologicz. ból jest bardziej z prawej strony i promieniuje lekko na biodro i nog
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,

Po opisie MR ma Pan dyskopatię czyli chorobę dysku międzykręgowego. W kręgosłupie lędźwiowym na wys L3L4 zawartość dysku zaczyna sìę wpuklac w głąb kanału kręgiwego.Przy tskiej szer kanału nie powinien Pan mieć dużych dolegliwości ale wskazana jest fizjoterapia gdyż w przeciwnym razie ucisk może się pogłębić i wystąpi rwa udowa.
Pozdrawiam

0
Patronaty
Ważne tematy