Naciągnięcie więzadeł i silny ból stopy

Witam,wczoraj w pracy poślizgnęłam się i noga zemsknęła mi się z buta. Po kilku godzinach ból stał się nie do zniesienia, wystąpił obrzęk stopa zmieniła kolor,nie mogłam na niej stanąć. Na pogotowiu lekarz stwierdził naciągnięcie więzadeł zalecił okłady lodem. Co mogę jeszcze zrobić,ból jest okropny jakby miało mi rozerwać stopę,porusza się o kuli.Monika

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę odciążyć kończynę, unieruchomić, stosować zimne okłady oraz maści z substancją przeciwbólową i przeciwzapalną np. Ibalgin, Voltarem, Metafen. Unikać przegrzewania stopy, ciasnych butów, skarpetek uciskowych i bandaży elastycznych. Gdyby dolegliwości nie ustępowały konieczna będzie ponowna wizyta u ortopedy.
Pozdrawiam