Naderwanie mięśni przykręgosłupowych u 24-letniej kobiety

W jaki sposób ortopeda pomoże mi przy naderwaniu mięśni przykręgosłupowych, przez rok nie wzmocniły się i nie zrosły się. Wciąż bolą, gdzie udać się by mi to zeszyto. Mam 24 lat i jestem kobietą.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez zbadania oraz wykonania badań dodatkowych nie jest możliwe określenie dalszego postępowania. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który oceni konieczność interwencji zabiegowej.

Takich operacji raczej nie wykonuje się zwłaszcza w tej lokalizacji zerwania mięśni (duża powierzchnia przyczepu), a także po tak długim okresie od ich zerwania. Myślę, że w chwili obecnej jedynie właściwa rehabilitacja może w tym względzie być korzystna. Dlatego trzeba z tym problemem udać się do poradni rehabilitacyjnej.