Naderwanie ścięgna mięśnia czworogłowego uda i stan zapalny po leczeniu

Witam.4 miesiące temu naderwałem ścięgno mięśnia czworogłowego uda. Po miesięcznym leczeniu pozostał stan zapalny i dostałem zastrzyk DEPOMEDROL na stan zapalnył. Ból przeszedł z nad kolana na środek łydki po czym zniknął. Gdy powróciłem do treningów ból wrócił tym razem i w ścięgnie i łydce. Gdy długo stoje czuje ściskanie w łydce, musze rozluźnić noge by przeszło.Ortopeda powiedział że to zakwas lecz to niemożliwe trenuje 3 lata i wiem jak boli zakwas.Proszę o porade co to moze być. Pozdrawiam

Szanowny Panie, leczenie naderwanego mięśnia średnio trwa około 6 tyg (odciążenie). W opisanej sytuacji proponuję wykonanie usg okolicy uszkodzenia następnie konsultację ortopedyczną. Po badaniu lekarza powinien określić dalszy sposób postępowania. W przeważającej liczbie podobnych przypadków rekomendowane jest leczenie zachowawcze - głownie z zakresu fizykoterapii oraz terapii manualnej. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej formy. Do czasu konsultacji proponuję przerwanie treningów.