Nadkwaśność żołądka a stosowanie magnezu

Witam.choruje na nadkwasote zoladka i refluks zoladkowo przelykowy od 15 lat a od 7 lat mam tezyczke vit d3 18,magnez ponizej normy PTH ponad norme.Jaki magnez jest najlepszy dla zoladkowca.?zazywam helides 1x1od 20 do 40 mg.TezycKa skurcze.drgawki.bole glowy.jakie badania wykonac?lekarz przepisal mi afobam 0.5 mg przez 2miesiace ,ale ten lek nie pomaga w napadzie tezyczki.jak to leczyc?6 lat lecze tezyczke a konca nie widac.jest coraz gorzej.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do endokrynologa, który uporządkuje wszytskie wyniki badań, zbierze wywiad, zbada Pana i zaleci odpowiednie leczenie. Afoban to lek przeciwlękowy, nie leczy choroby a jedynie możliwe że łagodzi objawy, ale nie ma związku z tężyczką. Jeśli chodzi o tężyczkę to warto zacząć od ustalenia przyczyny a potem wdrożenia leczenia, ale do tego potrzebna jest diagnostyka stąd zalecam udać się do endokrynologa