Nadmierna potliwość a podejrzenie chorej tarczycy

Mój problem: wychodzę z domu, wystarczy że normalnym tempem przejdę ok dwóch kilometrów i już jestem cały zgrzany. Jeśli jest lato, zalewam się potem, ale nawet zimą przy minusowej temperaturze jest mi tak gorąco, że muszę zdjąć czapkę. Czy może to mieć związek z tarczycą? (dodam, że moja mama miała z nią problemy). Jeszcze jedno - nie wiem, czy jest to połączone, ale mam również problem z łojotokiem na głowie. Skóra wytwarza go za dużo; głowę muszę myć codziennie. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami tarczycy. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.