Nadmierna potliwość po operacji miomektomii

Witam Jestem tydzień po klasycznej operacji miomektomi- usunięcia mięśniaka i naprawy przepukliny pepkowej. Ból po operacji przestał mi dokuczać, przestałam łykać środki przeciwbólowe. Mimo to, wciąż mam lekkie zawroty głowy, zimne poty rąk i stóp. Nie mam gorączki i innych nietypowych objawów. Od 3 lat choruję na niedoczynność tarczycy i przyjmuje hormon. Czy to pocenie to efekt uboczny i samo minie, swędza mnie także szwy w okolicy pępka? Bardzo proszę o radę. Ania

Takie nadmierne pocenie raczej nie ma związku z przebytym zabiegiem. Być może związane jest to z zaburzeniami gospodarki hormonalnej tarczycy. Do rozważenia kontrola poziomu hormonów tarczycy we krwi. O wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący.