Nadmierna potliwość i głośny oddech u męża

Witam, mój mąż (22lata) od pewnego czasu w nocy bardzo się poci, cały jest mokry a wraz z nim kołdra i prześcieradło (dosłownie mokre). Zaznaczam, że pot ten nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu. W sypialni jest chłodno. Zauważyłam że ostatnio też ciężko mu oddychać, ma płytki, głośny oddech. Mąż jest zdrowym aktywnym i szczupłym mężczyzną. Co może mu dolegać? Martwię się o niego, bo do tej pory był raczej okazem zdrpwia.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym - wykonanie morfologii krwi oraz oznaczenie poziomu TSH we krwi. Poza tym wskazane jest oznaczenie poziomu cukru we krwi - najlepiej w czasie gdy występują objawy. To może być cukrzyca typu 1 lub zaburzenia gospodarki hormonalnej - przede wszystkim nadczynność/niedoczynność tarczycy.