Nadmierna senność w trakcie leczenia przeciwdepresyjnego

Przesypiam całą noc, ale są takie dni, że po południu jestem tak zmęczona, że śpię kilka godzin lub gdy muszę funkcjonować, nie obejdzie się bez kawy. Dodam, iż zażywam antydepresanty. Czy to może być wynikiem zażywania tych leków? A może mój organizm potrzebuje więcej snu i to jest normalne?

ponad rok temu

  • zmniejszenie dawki leku (wiąże się to z ryzykiem zmniejszenia skuteczności leczenia przeciwdepresyjnego),
  • zmianę pory dnia, w jakiej lek jest przyjmowany (np. stosowanie ok. godz. 18.00-19.00, aby uniknąć nadmiernej senności następnego dnia),
  • zmianę preparatu na inny, pozbawiony takiego działania ubocznego.

Proszę koniecznie omówić ten problem z lekarzem prowadzącym.

Nie podaje Pani swojego wieku, rodzaju pracy, a także tego, czy wcześniej występowały problemy ze snem, więc trudno mi wypowiadać się w kwestii zapotrzebowania Pani organizmu na sen. Osoba dorosła przeciętnie potrzebuje ok. 6-7 godzin ciągłego snu.