Nadużywanie Ibupromu przez chłopaka

Martwię się o mojego chłopaka, który niemal nie rozstaje się z Ibupromem,a ponieważ często boli go z różnych powodów głowa każdorazowo bierze 3-4 tabletki naraz. Nie potrafi zrozumieć, że może to mieć w przyszłości poważne konsekwencje i denerwuje się, że przesadzam. Czy faktycznie przesadzam czy jednak nadużywanie Ibupromu w dużych ilościach powoduje jakieś spustoszenie w organizmie?

Aleksander Ropielewski

Nadużywanie lekó przeciwbólowych jest jedną z najczęśtszych przyczyn przewlekłego bólu głowy. Ponadto nadmierne stosowanie bupromu może uszkodizć śluzówkę żołądka i doprowadizć do krwawienia z przewodu pokarmowego oraz działać szkodliwie na nerki prowadząć do izaburzenia ich pracy.
Sugeruję kontakt z neurologiem. W pierwszej kolejności podstawą leczneia jest odstawienie środków przeciwbólowych na okres przynajmniej miesiąca - niestety wiązać się to będzie z występowaniem bólów głowy. W perspektywie jednak możłiwe będzie ustalenie ich pierwotnej przyczyny i odpowiednie leczenie gwarantujące normalne funkcjonowanie.