Nadwaga a jej wpływ na rozwój płodu

Mam pytanie dowiedziałam się że jestem w ciąży,mam sporą nadwagę wskaźnik BMI 30, I poziom glukozy100, witaminę D 19,02, i niedoczynność tarczycy od18roku życia,teraz mam 30.Jest to moja2ciąża z poprzednią było w porządku,tylko ze ostatnio jak zaszłam w ciążę to miałam68kg a teraz mam115 Boje się ze z dzieckiem może być coś nie tak,jakie badania powinnam zrobić jaką dietę stosować czy brać większą dawkę witaminy D i jakie brać jeszcze witaminy.MogęWCiążyĆwiczyćNaRowerkuStacjonarnym.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ma Pani zbyt wysoką glikemię i otyłość. Konieczne jest wprowadzenie diety, pod kontrolą ginekologa i dietetyka. proszę skonsultować się z ginekologiem, który wskaże w jaki sposób schudnąć w ciąży, w sposób bezpieczny dla płodu. Pozdrawiam.