Nadwaga a problemy zdrowotne

Pomocy! Mam 19 lat a moje BMI wynosi 27.7. to wysoka nadwaga jak dla mnie. Zauważyłam że mam z tego powodu bardzo duże problemy zdrowotne. Na początku miałam zatwardzenie i to bardzo silne, zresztą mam je do dnia dzisiejszego. Dnia 19.08.2013rmiałam usunięcie wyrostka. Po usunięciu wyrostka miałam zawroty głowy, duszności, mdłości i bóle jelita grubego. Brałam po operacji lek Debretin. Nie czuje się nadal zdrowa ciągle mam któryś z wymienionych objawów a nie jestem w ciąży.

Witam, o ile zaparcia rzeczywiście mogą spowodowane nadwagą i ogólnie nieprawidłowym odżywianiem, to zapalenie wyrostka robaczkowego niekoniecznie - zdarza się również u osób szczupłych i dzieci. Jeżeli po usunięciu wyrostka pojawiły się wyżej wymienione objawy, to myślę, że powinna się Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym, mogą to być również przejściowe objawy wynikające z samego faktu przebycia operacji. Proszę spróbować włączyć dietę lekkostrawną i zaobserwować jakie ewentualnie produkty Pani szkodzą. Aby powrócić do BMI w normie dobrze byłoby przejść na dietę niskokaloryczną i włączyć więcej aktywności fizycznej w tygodniu - o ile lekarz nie zalecił inaczej w związku z operacją. Pozdrawiam, I. Zadnieprowska

Witam, dieta po wycięciu wyrostka robaczkowego powinna być lekkostrawna, aż do czasu gdy objawy miną i organizm będzie zregenerowany. Czasami to nawet pół roku. Dlatego proponuję przestawić nieco swoje codzienne nawyki i wybierane produkty. W diecie lekkostrawnej nie powinno się jeść zbyt dużej ilości błonnika, ale to nie znaczy, że nie można na niej schudnąć, ponieważ prawidłowo funkcjonujący organizm będzie też szybciej trawił spożyty pokarm i lepiej go wykorzystywał. Proszę zapoznać się z artykułem i zastosować do porad w nim zawartych http://portal.abczdrowie.pl/dieta-po-operacji-wyrostka Pozdrawiam.