Nadwaga a tabletki antykoncepcyjne

Witam. 16-go października zaczęłam brać tabletki C*****. Moja waga to 85kg przy wzroście 167cm. Czy z tak dużą nadwagą martwić się muszę, że tabletki te będą słabiej działać? Mam też drugie pytanie. 29-go przyjęłam 2 tabletki etopiryny. Później zobaczyłam na ulotce, że może mieć to jakąś interakcje z antykoncepcją doustną. Przez kolejne dwa dni przyjęłam o normalnej porze tabletki antykoncepcyjne i tego drugiego wieczoru chłopak skończył we mnie. Czy mam się czym obawiać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Nadwaga nie zmniejsza działania tabletek antykoncepcyjnych. Zwiększa jedynie ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Musisz zatem obserwować, czy nie wystąpią objawy takie jak:nagła duszność, nagły ból w klatce piersiowej, ból i obrzęk jednej nogi, bóle głowy, zawroty głowy. W takiej sytuacji musisz natychmiast odstawić tabletki i jak najszybciej udać się do lekarza.

Etopiryna także nie zmniejsza działania antykoncepcyjnego. Jeżeli zatem przyjmujesz leki regularnie, jesteś w pełni zabezpieczona.

Pozdrawiam.