Nadwrażliwość zębów a sprawa neurologiczna

Od paru dni mam dziwne uczucie w zębie. Zaczęło się od wypicia gorącej herbaty. Przechodzi co jakiś czas, ale jednak jest w miarę regularne. Nie jest to stricte ból ani mrowienie czy pulsowanie, ale można powiedzieć, że czasami "czuję" ząb, przez co często sprawdzam go językiem, co, jak podejrzewam, jeszcze bardziej przyczynia się do samego uczucia. Nadwrażliwość czy może przyczyna jest czysto neurologiczna?

Zalecam przez 2-3 dni używać do mycia zębów past dedykowanych dla zębów wrażliwych,no.zielony Elmex.Wskazane jest też stosowanie płynu do płukania ust z tej samej linii.Mogą też być produkty innych producentów.Do nabycia w aptekach,drogeriach Rossman,Superpharm.W Wrocławiu znajdzie je Pan na pewno, być może w którejś sieci nawet w promocji.Jeżeli uczucie to będzie doskwierać nadal proponuję wizytę u lekarza dentysty.

Lek. dent. Maciej SkĹadowski

przede wszystkim należy zgłosić się z problemem do lekarza stomatologa - utrzymujące się tak długo dolegliwości mogą świadczyć o początkowym etapie zapalenia miazgi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk