Nadwrażliwość zębów na niektóre produkty

dzień dobry. w czasie spożywania płatków śniadaniowych zaczynają mnie boleć zęby. czy to oznacza że za mało o nie dbam? gdy jem płatki z jogurtem lub koktajlem zęby mnie nie bolą. czy należy je jeść z dodatkiem mleka lub jakiegoś produktu mlecznego? co może być powodem mojego bólu zębów?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeśli płątki są słodzone albo zawierają np słodkie lub kwaśne kawałki owoców to może się tak dziać - mleko zmniejsza stęzenie tych czynników przez rozcieńczenie
należy udać się do stomatologa ponieważ albo doradzi co robić z nadwrażliwością lub znajdzie i wyleczy jakieś ubytki lub nieszczelności
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Konieczny jest dokładny przegląd stomatologiczny - być może to jedynie nadwrażliwość zębów, a być może mamy do czynienia z ubytkami. Lekarz po przeprowadzeniu diagnostyki wdroży właściwe leczenie.