Nadżerka a wynik cytologii u 20-latki

dostalam wynik cytologii , ze rozmaz odpowiedni do oceny, zawiera komorki endocerwikalne, nie stwierdzono zmian srodnablonkowych i procesu zloscilwego, komorki nablonka ectocervix dojrzwaja calkowicie.Prawidlowa flora bakteryjna.Niewielki odczyn leukocytarny. Dodam iz bylam raz u ginekologa i okazalo sie, ze przez pewien czas mialam nadzerke. doktor zapytala czy wystepuja dolegliwosci.Powiedzialam , ze nie. Kazala mi za rok odbyc kolejna cytologie.czyli nadzerka goi sie samoistnie?

Aleksander Ropielewski

Wszystko na to wskazuje. Pewność miałbym po przeprowadzeniu badania.