Nadżerkowe zapalenie błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka w wyniku gastroskopii

Witam! Pół roku temu ze względu na bóle brzucha miałam zrobioną gastroskopię. Wynik: Błona śluzowa sklepienia trzonu o pogrubiałych fałdach, antrum żywoczerwone, pobrużdżone z licznymi aftowymi nadżerkami, helicobacter dodatni. Rozpoznanie kliniczne: gastritis erosiva; rozpoznanie histopatologiczne: gastritis chronica lymphofollicularis antralis erosiva. Lekarz przepisał mi antybiotyki, ale po kilku miesiącach bóle powróciły. Co to jest i czy może mieć wpływ na utratę równowagi (uczucie niepewności). Czy powinnam z tym pójść do gastrologa (nie byłam)?

Rozpoznanie kliniczne: gastritis erosiva.

  • oznacza: Zapalenie nadżerkowe błony śluzowej żołądka.

Rozpoznanie histopatologiczne: gastritis chronica lymphofollicularis antralis erosiva

  • oznacza: Przewlekłe, limfatyczne, nadżerkowe zapalenie błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka.

Co to jest i czy może mieć wpływ na utratę równowagi (uczucie niepewności)?

  •  Na pewno zapalenie błony śluzowej nie wywołuje takich objawów jak Pani opisuje wyżej (bardziej o podłożu psychogennym).

Czy powinnam z tym pójść do gastrologa (nie byłam)?

  •  Jeśli bóle brzucha pojawiły się ponownie być może doszło do nawrotu stanu zapalnego w żołądku. W takiej sytuacji radziłbym skonsultować się jednak z gastroenterologiem. Być może zaleci kontrolną gastroskopię i na pewno włączy odpowiednie leczenie i postępowanie.