Nagłe bóle po lewej stronie klatki piersiowej

Witam ostatnio miewam nagłe bóle po lewej stronie klatki piersiowej a gdy ból ustanie czuję że serce mi szybko bije ale ciśnienie mam normalne za to puls sięga do 130. Dzieje się tak raz na jakiś czas bez żadnego wysiłku fizycznego czy stresu. Co to może znaczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź

Ma Pani napadową tachykardię, dobrze byłoby w trakcie jej trwania wykonać zapis ekg lub założyć Pani 24 h Holtera ekg. Proszę też ocenić TSH pod kątem ewentualnej obecności nadczynności tarczycy, która może wiązać się z występowaniem tego typu objawów. Wspomagająco może Pani zastosować np. Aspargin zawierający potas i magnez, jeśli dawka 3x1 tabl. nie pomoże, to konieczne będzie bardziej specjalistyczne leczenie, ewentualnie lek z grupy B-blokerów, ale najpierw trzeba postawić diagnozę, a potem dobrać odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz