Nagłe pogorszenie nastroju i samopoczucie a depresja

Od dłuższego czasu bardzo źle się czuje. Boję się i wstydzę udać po fachową pomoc. Uciekło ze mnie jakby życie,płaczę na zawołanie bez powodu,czuję się najgorszą osobą na świecie, nie mogę spać. Mam "czarne"myśli. Czuję, że straciłam swoje życie. Boję się. Dodatkowo jeszcze osoba z którą miałam jakiś czas temu ułożyć sobie życie i która twierdzi, że mnie nadal kocha i chce mi pomóc ciągle mnie krytykuje, dołuje, mówi o mnie bardzo źle, co jeszcze bardziej mnie niszczy. Czy ja mam depresję?

Witam, tylko w osobistym kontakcie i po zebraniu większej ilości informacji można postawić pewna diagnozę. Na pewno stan w jakim sie Pani znajduje jest wskazaniem do kontaktu z psychiatra i psychoterapeuta. Proszę sie nie bać, i nie czekać, aż Pani stan sie pogłębi, specjaliści są po to, zeby pomóc przywrócić komfort i sens zycia. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani doelgliwości może mieć miejsce WYŁĄCZNIE w kontakcie osobistym ze specjalistą.
Stąd namawiam Panią - pomimo wstydu/lęku - na znalezienie w swojej okolicy lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty i skorzystanie z profesjonalnego leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.

Jeśli ma pani wątpliwości i dokuczają pani takie objawy, naprawdę warto udać się do specjalisty (lekarz psychiatra, psycholog kliniczny), aby mógł podczas osobistej konsultacji postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie postępowanie. Diagnozy nie można postawić przez internet na podstawie tak skąpych informacji.

Dzień dobry,
Rozumiem, że podjęciu decyzji o skorzystaniu z pomocy specjalisty może towarzyszyć pewna obawa. Jednak wyłącznie bezpośredni kontakt z lekarzem bądź psychologiem pozwoli na dokonanie diagnozy i podjęcie właściwych działań. Jak sama Pani zauważyła, stan pogłębia się. Warto pozwolić sobie pomóc!
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska