Nagłe sztywnienie karku i zawroty głowy

Dzien dobry, Mam 31 lat, od jakiegos czasu w czasie pracy ( praca biurowa ) nagle sztywnieje mi kark i mam zawroty glowy, polaczone z obawa o utrate przytomnosci. Czuje sie sparalizowany, trwa to okolo 15 minut po czym przechodzi ale caly dzien jestem zdenerwowany ze za moment to wroci. Sa dni lepsze i gorsze, ale zaczynam unikac sytuacji stresowych. Przestaje normalnie funkcjonowac. Pozdrawiam Jan

Proszę skonsultować się w lekarzem pierwszego kontaktu lub neurologiem i równocześnie z psychologiem/ psychoterapeutą. Szczegółowy wywiad medyczny/ przebadanie pozwolą ustalić czy opisywane przez Pana dolegliwości nie wynikają z przyczyn somatycznych.
Źródła Pana objawów mogą być również związane z Pana psychiką, z nieumiejętnością radzenia sobie z sytuacjami stresowymi, mogą także towarzyszyć stanom lękowym. Pisze Pan, że zaczął Pan unikać sytuacji stresowych, co sugeruje że zawroty głowy i sztywnienie karku może być z nimi związane. Stres może nasilać opisane przez Pana trudności, ale może je również powodować. Razem z psychologiem/ psychoterapeutą będzie Pan miał możliwość przyjrzenia się bliżej Pana trudnościom i wypracowanie metod radzenia sobie z nimi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Dzień dobry, w pierwszej kolejności proszę się skontaktować z lekarzem pierwszego kontaktu i przeprowadzić podstawowe badania. Jeżeli te nic nie wykażą to zachęcam do konsultacji psychologicznej i psychiatrycznej pod kątem zaburzeń nerwicowych. Pozdrawiam.