Najlepszy lek

Co zrobić, żeby trądzik zniknął, jaki lek jest najlepszy?

ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam

Obecnie dostępnych jest wiele grup leków na trądzik. Nie można wyróżnić jednego najlepszego, gdyż różna jest ich skuteczność u różnych osób. Najwłaściwszym postępowaniem jest leczenie przyczynowe, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie tę główną przyczynę uchwycić. W praktyce, poza trądzikiem wynikającym z zaburzeń hormonalnych, w przypadku nieskuteczności danego preparatu wymieniamy go na drugi, z innej grupy.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty