Napady głodu i senność po zmianie tabletek antykoncepcyjnych oraz hipoglikemia

Witam, od 2 m-cy przyjmuję tabletki Vibin Mini, wcześniej przez 10 miesięcy asubtelę. Po zmianie tabletek wzrosło libido, ale pojawiły się nagłe napady głodu na słodycze, senność w ciągu dnia i problemy ze wstawaniem. Obecnie jestem w trakcie kuracji antybiotykowej (helikobakter refluks przełyku), około roku temu po teście obciążeniowym glukozą lekarz stwierdził hiperglikemię, Wizytę u internisty mam za 3 tyg., u ginekologa za 2. Czekać czy iść do lekarza natychmiast? Z góry dziękuję za odp.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, występujące u Pani dolegliwości mogą być wynikiem zmiany antykoncepcji, być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne. W trakcie leczenia zakażenia H. Pylorii i antybiotykoterapii powinna Pani przez okres terapii i 7 dni po jej zakończeniu stosować dodatkowe metody antykoncepcji. Pozdrawiam