Napady głodu podczas stosowania Metformaxu

Witam, mam 18 lat. Stwierdzono u mnie PCOS. Pan Ginekolog zalecił mi branie metformaxu i Diane 35. Po stopniowym zwiększeniu dawek metformaxu (od 500 x2 do 850 x2) mój androstendion jest nareszcie w normie! Mam jednak pytanie: odkąd biorę metformax 850 x2 czuję wilcze napady głodu. (przy mniejszych dawkach metformaxu tak nie było). Co to oznacza? Czy lekarz będzie musiał zmniejszyć mi dawkę tego leku czy wręcz odwrotnie? Pozdrawiam, Kinga

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę spróbować zmierzyć sobie cukier podczas tych wilczych napadów głodu. Takie objawy mogą być bowiem wynikiem spadku poziomu cukru.