Napady lękowe, mdłości i zimne poty a zdiagnozowana padaczka

Mam jakieś dziwne napady lękowe którym towarzyszy uczucie mdłości i oblewania zimnych potów. Dotyczą one jakiejś jednej nierealnej myśli (która natrętnie powraca). Dodam że zdiagnozowano u mnie niedawno padaczkę. Do tego jeszcze jakieś dziwne zaniki pamięci. Czy to może być związane właśnie z padaczką?Jeśli nie to z czym jeszcze?

Witam Panią!

Dziękuję za pytanie. Zaniki pamięci mogą być związane z padaczką i jest to kwestia, którą powinna Pani skonsultować z neurologiem. Należy zdiagnozować jakie jest podłoże problemów z pamięcią i czy ma to związek z uszkodzeniami neurologicznymi mózgu. Natomiast napady lękowe można leczyć zarówno farmakologicznie - przyjmując leki, jak i korzystając z psychoterapii. Najskuteczniejsze jest działanie wielospecjalistyczne, dlatego zachęcam Panią do wizyty u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam,

epilepsja może wiązać się z objawami, które Pani opisuje,mam wrażenie, że ma Pani negatywne skojarzenia związane z tą chorobą. Być może postrzega ją Pani przez pryzmat spektakularnych obrazów filmowych.
Mam przekonanie, że w przeciągu kilku miesięcy układ nerwowy dostroi się z działaniem leków.
Jednak o wiele większą wagę, w poradzeniu sobie z problemami które Pani opisuje, ma sposób w jaki Pani potraktuje chorobę: czy będzie ona dla Pani epi-przyjaciółką, czy też epi-agresorem ?
Warto w tych zmaganiach, skorzystać z pomocy psychoterapeuty i internetowych grup wsparcia dla osób w podobnej sytuacji.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf