Napady lęku i chroniczne zmęczenie

Mam 49 lat i jestem od nie pamiętam jakiego czasu wiecznie zmęczona. Najgorzej jest wstać, niby nic nie boli a człowiek nie siły wstać z łóżka. Ogólne wyniki mam dobre. Nawet urlop nie pozwala mi wypocząć. Dopiero wróciłam z sanatorium a organizm domaga się wypoczynku. Mam uczucie wiecznego lęku , cały czas boję się ,że coś się stanie .. Mam napady ( nie wiadomo skąd) płaczu a raczej szlochu po który czuję nieznaczną ulgę. Ciśnienie niskie, a tętno wysokie. Co robić .. do kogo się udać o pomoc

Witam,
Pisze Pani, że wyniki badań są dobre więc zakładam że była Pani u lekarza, który nie znalazł podłoża somatycznego Pani problemów. Skoro tak, to przyczyn może być zespół lęku uogólnionego, w którym oprócz permanentnie przeżywanego lęku, występuje stałe zmęczenie, problemy ze snem, drażliwość, obniżony nastrój.
Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, najlepiej poznawczo-behawioralnego, który postawi diagnozę i zaproponuje terapię (na ogół kilkanaście spotkań), gdyż z krótkiego opisu w internecie trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co jest problemem.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska