Napady strachu, duszności, zawroty głowy i zaburzenia snu u nastolatki

Siostra ma 15lat i miewa napady strachu.wystepuja rzadko ale jednak.ma bole serca dusznsci zawroty glowy a badania sa ok.nie moze spac.dlugo zasypia a w nocy sie budzi i ma koszmary.jest BARDZO nerwowa i jak sie z kims kloci lapie dola.ciagle siedzi w domu i zachowuje sie jakby miala depresje ale to trwa dopiero kilka dni.czy to nerwica lekowa?mam juz dosc jej braku snu i humorkow ale martwie sie

Diagnozę można postawić dopiero po konsultacji z lekarzem bądź psychologiem. Dlatego warto, żeby Pani siostra zgłosiła się razem z opiekunem do specjalisty. Będzie można wtedy postawić diagnozę zaproponować odpowiednią pomoc.

Witam,
objawy mogą sugerować zespół lęku napadowego jednak pewność można mieć jedynie po diagnozie. Siostra powinna udać się do poradni zdrowia psychicznego z rodzicem.
Pozdrawiam.