Napinanie działa i kurczenie nóg u 4-tygodniowego dziecka

Witam, Bardzo proszę o poradę. 4tygodnie temu urodziłam synka. Dominik od dwóch tygodni bardzo się napina, przezy, kurczy prostuja nóżki tak jak by robił kupke czy puszczal boki. Przy tym nie płacze ale widać że bardzo się meczu. Codziennie po kilka godz. bez przerwy.Występuje to w każdej sytuacji, gdy śpi, czy nawet przy karmieniu. Przy tych atakach nie płacze, ale bardzo mnie one niepokoją. Lekarz pediatra przebadal go i powiedzila, że niektóre dzieci tak mają. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

Proponuję odwiedzić fizjoterapeutę, który pracuje metodą Bobatha lub Vojty i będzie w stanie ocenić czy rozwój psychoruchowy 4 tygodniowego syna jest prawidłowy. Być może występuje zbyt wzmożone napięcie mięśni i należy rozpocząć fizjoterapię.

Pozdrawiam serdecznie.