Nawracające bóle brzucha po jedzeniu

dzień dobry. od tygodnia mam nawracające bóle brzucha po jedzeniu. zwłaszcza po wieczornym, bo w nocy budzę się z dość mocnym bólem brzucha. brzuch jest twardawy, wzdęty, kał jest rzadki, śmierdzący. odbyt po wydaleniu szczypie jakby to było coś alergicznego. zjadłem tydzień temu trochę krówek i dopiero potem zaskoczyłem, że przecież mam stany uczuleniowe po mleku skondensowanym, faktycznie miałem dość ostry ból i pomogła dopiero nospa. ale do tej pory powinno już wszystko minąć. proszę o pomoc

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną dolegliwości może być alergia, ale nie można wykluczyć również innych schorzeń. Na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można postawić diagnozy. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.