Nawracające choroby i kaszel u 5-latki

Moja 5 letnia córka od kiedy poszła do przeczkola ciągle choruje od pażdziernika zeszłego roku przeszła 2xzapaenie oskrzeli i zapalenie płuc i ciągle kaszle (suchy)przeważnie w nocy ,kaszel tak mocny że niekiedy wymiotuje ,żaden syrop nie działa wręcz pogarsza sytuacje,gardło czyste .Już kilku lekarzy ją badało a efektu brak.Ciągle ma sucho w gardle ,badania kału i moczu b.dobre.I bardzo kaszle jak się zgrzeje :(np. bawiąc się czy podczas snu musi być odkryta.Dziękuję .

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z immunologiem klinicznym. Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi odnośnie przyczyny częstych nawrotów infekcji górnych dróg oddechowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Sądzę że warto byłoby udać się do lekarza otolaryngologa dziecięcego lub pulmonologa dziecięcego.