Nawracające zapalenie pochwy a grzybica

Dzień dobry, mam 38 lat, od roku walczę z powracającym stanem zapalnym pochwy. Przyjmowałam w miedzy czasie szereg globulek, czopków (np. Metronidazol, Clotrimazolum itp.) , suplementów diety (candivac) mazideł np. clotrimazol i ostatnio hexatiab. Objawy ustępują po przyjęciu specyfiki natomiast po najbliższej miesiączce odradzają się na nowo (pomimo tego iż leczenie było 20 dniowe globulkami) . Zauważyłam ze dyskomfort zaczyna się od łechtaczki oraz wejścia do pochwy – piecze i robią się mikro ranki , wargi nabrzmiewają oraz zaczynają się pachnące grzybem? Upławy.

Piotr Pilarski

Sugeruję aby stosowała Pani probiotyki oraz płynu do higieny intymnej pomiędzy antybiotykoterapiami.

Pozdrawiam.