Nawrót depresji i myśli samobójcze. Co robić?

Witam! Mam 18 lat. Mój tata, gdy miałam 2 latka, chorował na depresję. Przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Jednak wszystko dobrze się zakończyło, ale nie do końca. Choroba niestety nawróciła z powodów finansowych (kredyt). Był u psychiatry, zapisał mu leki. Moja mama bardzo się o niego boi, pilnuje go na każdym kroku, żeby nie zrobił sobie coś złego. Dzisiaj, gdy poszła zadzwonić i była w kuchni usłyszała szelest opakowania od tabletek. Nie były to jego leki tylko jakieś inne, które wziął z apteczki i ukrył je pod łóżkiem. Niestety następną wizytę mam dopiero w 8.10, inni lekarze w okolicy też mają urlopy lub przyjmują raz w tygodniu w zależności - jest to wtorek, poniedziałek. Poprosiła go, żeby zwymiotował, ale za bardzo nie chce. Nie wiem co robić, boję się o niego, o mamę również!

Witam serdecznie.

W tej sytuacji najlepiej byłoby jak najszybciej zawieźć do izby przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Tak najszybciej uzyskacie Państwo profesjonalną pomoc i zalecenia co do dalszego postępowania. Depresja z tendencjami samobójczymi może być wskazaniem do przyjęcia do szpitala, nawet wbrew woli chorego.
Leki przeciwdepresyjne działają z pewnym opóźnieniem, a objawem ubocznym na początku leczenia może być nawet nasilenie myśli i tendencji samobójczych. W tym czasie konieczne jest zapewnienie choremu bezpieczeństwa. Może to być trudne w warunkach domowych.

Z pozdrowieniami